Різдвяні свята в ЗДО 3 345!

14 січ. 2020
Різдвяні свята це чудове і неповторне дійство зі своїми несподіванками та сюрпризами. Здавен на Україні святкували святки, які починались з Різдва Христового і закінчувались Водохрещем. Українці як і в давні часи, так і зараз ретельно готувались до різдвяних свят, особливо діти, вони старанно вчили колядки та щедрівки.

14 січня в «Соняшнику» пройшла тематична розвага «Радуйся, земле!» Вихованці дошкільного навчального закладу   виступали з художніми номерами і дізналися багато цікавого про народне свято.

Від вихователів та своїх батьків малеча довідалася про традиції святкування. Ще за сивої давнини напередодні Старого Нового року діти, молодь і дорослі усю ніч щедрують, ходять із «козою», водять переодягненого на Маланку парубка. Традиційні персонажі – «баба» Маланка та «дід» Василь.

Співали під вікнами різдвяні пісні – щедрівки, які величають господаря і членів його родини, бажають здоров’я, багатого врожаю, добробуту, приплоду худоби, тощо. Щедрівки відрізняються від колядок своїм неодмінним приспівом «Щедрий вечір, добрий вечір, добрим людям на весь вечір».