2017 - Рік Японії в Україні

Цьогоріч виповнюється 25 років з часу встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Для відзначення цієї дати проводиться «Рік Японії в Україні», в рамках якого буде реалізовано ряд культурних заходів та подій. Ми щиро сподіваємося, що ці заходи сприятимуть подальшому поглибленню дружніх відносин між Японією та Україною.

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ  Про оголошення 2017 року Роком Японії в Україні

ОФІЦІЙНИЙ ЛОГОТИП ''РОКУ ЯПОНІЇ В УКРАЇНІ''

Oбрано офіційний логотип «Року Японії в Україні», присвяченого святкуванню 25 річниці встановлення дипломатичних відносин між Японією та Україною. Цей логотип створений японським графічним дизайнером паном Томоо Каваі, який проживає у префектурі Шіга. Головним мотивом у цьому логотипі стали національні прапори обох країн. Хіномару (японська назва прапору Японії) і пасхальне яйце притуляються один до одного, чим символізують дружні відносини між Японією та Україною. Даний дизайн було обрано серед 32 інших пропозицій, представлених на розгляд Посольства Японії у період від 22 серпня до 7 жовтня 2016 року.

КОНКУРС ФОТО на сайті Посольства Японії в Україні

НОВИНИ щодо Року Японії в Україні

Японія

Японія - розвинута країна з високим рівнем життя, стародавніми традиціями та багатовіковою культурою. Свою країну японці називають "Ніхон коку", що означає "батьківщина Сонця". Це чудове місце для відпочинку, адже тут приголомшливої краси природа, колосальний спадок пам'яток архітектури та давнини, сучасне мистецтво в культурних осередках, і є великі можливості як для активного зимового, так і для літнього відпочинку на узбережжі Тихого океану.

Попри те, що на сьогодні багато суто японських речей присутні й у нашому повсякденному житті, Японія неодмінно здивує вас!

Японія : Пам'ятки

Японія - це вже пам'ятка сама по собі. Вишукані японські сади, сповнені спокоєм, цвіт сакури та вершини гори Фудзіями.

Варто відвідати Токіо - один із найкрасивіших мегаполісів Азії. У цьому місті вікові традиції чудово поєднуються із сучасними технологіями, а величезні хмарочоси та бізнес-центри - із затишними японськими садами. У місті ви знайдете багато цікавих галерей і музеїв, театрів та кінотеатрів, розважальних і торговельних центрів. У Токіо розташовується найдавніший і найбільший університет Японії - Токійський університет.

Багато пам'яток і цікавих місць ви знайдете в Кіото і його передмісті: замки, Кіотська вежа, Кіотський університет, Кінкаку-дзи - один із храмів комплексу Рокуон-дзи, Бьодоїн - буддистський монастир у Японії, Тіон'їн (з яп. "павільйон мудрої вдячності") - центральний монастир буддистської секти Дзьодо та багато іншого.

Серед основних визначних пам'яток Японії варто відзначити:

Замки: Замок Хімедзі (Замок білої чаплі), Замок Інуяма(1537), Замок Гіфу (1201), Замок Канадзава (побудований 1592 року князем Маєда), Замок Фусімі, Замок Адзуті (побудований 1576 року біля озера Біва, зруйнований 1582 року та реконструйований у ХХ столітті), Замок Мацумото, Замок Симабара, Замок в Осаці, Замок Мацує, Замок Маруока, Замок Кумамото і Замок Хіросима.

3 найвидатніших парків: Кенроку-ен у Канадзаві, Кайраку-ен у Міто та Кьораку-ен в Окаямі.

Музеї: Національний музей Нара, Кіотський міжнародний музей манґи, Кіотський національний музей, Музей пива (Саппоро), Токійський національний музей та Хіросимський меморіальний "Музей миру".

Найвищі будинки Японії (висота понад 200 м): Yokohama Landmark Tower, Вежа Рінку Гейт, Всесвітній торговий центр Осаки, Midtown Tower, Будинок Тойота-Майніті, JR Central Office Tower, Токійська столична урядова будівля, NTT Docomo Yoyogi Building, Sunshine 60, Roppongi Hills, Shinjuku Park Tower, Вежа Токійської міської опери, JR Central Hotel Tower, Shinjuku Mitsui Building, Saint Luke's Tower, Izumi Garden Tower, Mode Gakuen Cocoon Tower.

Варто також подивитися Статую Усіку Дайбуцу, яка є другою у світі за величиною статуєю Будди, Оливковий сад Усімадо - один із найкрасивіших садів Японії; "Золоту залу", "Палац мрій" та пагоду Хорюдзі; Головний храм монастиря Кійомідзудера, П'ятиярусну пагоду Тодзі, Торії святилища Іцукусіма, Церкву Оура в Нагасакі, Східну пагоду Якусідзі, Ворота Нікко Тосьоґу, Пагоду "великих скарбів" на горі Коя.