Пам'ятки з безпеки життя

Нормативно-правова документація з охорони праці

«ОБЕРЕЖНО БУРУЛЬКИ!»

УТВОРЕННЯ БУРУЛЬОК ТА СХІД СНІГУ З ДАХІВ

Снігопади та потепління можуть викликати утворення бурульок і схід снігу з дахів будівель. Схід снігової маси, що скупчилася на даху, дуже небезпечний! Як правило, така маса неоднорідна за своїм складом та містить як рихлі маси підталого снігу, так і шматки криги, що злежався, часто значного об’єму і маси. Пам'ятайте: найчастіше бурульки утворюються над водостоками, тому ці місця фасадів будинків бувають особливо небезпечні. Одним з чинників, що запобігають утворенню бурульок та сходу сніжних мас, є регулярне і своєчасне видалення снігу з дахів. За відсутності снігу бурулькам просто не з чого утворюватися, а значить люди внизу – у безпеці. При виявленні бурульок, що висять на даху вашого будинку, необхідно звернутися в обслуговуючу організацію. Працівники комунальних служб повинні відреагувати на ваше повідомлення.

Будьте пильні! Не нехтуйте правилами безпечної поведінки у навколишньому середовищі.

Завжди пам’ятайте про власну безпеку та бережіть себе!

На порозі зима, і перший сніг, а з ним і перші морози вже не лише радують око білими краєвидами, а й змушують частіше дивитися під ноги, аби вберегтися від падіння внаслідок ожеледиці й не отримати травм чи ушкоджень.

Уберегтися від травм під час ожеледиці можна, дотримуючись простих правил поведінки.

Зокрема:

• правильно вибирайте зимове взуття, з глибоким протекторним малюнком на підош­ві;

• ходіть тротуарами, посипаними піском або сіллю, чи по непритоптаному снігу на внутрішньому краю тротуару;

• ступаючи на лід максимальне навантаження робіть не на п’яту, а на носок;

• ходіть неквапливо, ноги злегка розслабте в колінах;

• не тримайте руки в кишенях — це підвищує ймовірність не лише падіння, але й отримання тяжких травм, особливо переломів;

• бережіться ковзанок, припорошених снігом, ходіть освітленою частиною тротуару, не перебігайте проїжджу частину дороги;

• під час танення снігу та льоду дуже небезпечними є бурульки. Для того щоб уникнути травм від них, не ходіть близько під стінами будинків;

Правила поведінки під час ожеледиці

Обходьте металеві кришки люків. Як правило, вони вкриті льодом. Крім того, вони можуть бути погано закріплені і перевертатися, що додає небезпеки травмувань.

Не прогулюйтеся з самого краю проїжджої частини дороги. Це небезпечно завжди, а на слизьких дорогах особливо. Можна впасти та потрапити на дорогу, автомобіль може виїхати на тротуар.

Не перебігайте проїжджу частину дороги під час снігопаду та у ожеледицю. В ожеледицю значно збільшується гальмівний шлях автомобілів, і падіння перед автомобілем, що рухається, може призвести, в кращому разі, до каліцтва, а то і до загибелі.

Що робити, якщо ж  ви впали?..... якщо через деякий час відчули біль у голові, в суглобах, нудоту, побачили, що утворилися пухлини - терміново зверніться до лікаря в травмпункт, інакше можливе виникнення ускладнень з неприємними наслідками.

Нестійкі погодні умови - відлига вдень і заморозки вночі сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд (особливо старих будинків з похилим дахом), що виступають на архітектурних частинах будинків та великих деревах.

Пересуваючись містом у період танення льоду, слід бути особливо уважним, проходячи повз будинки чи біля високих дерев, спершу необхідно впевнитись у відсутності загрози падіння льодових наростів.

По можливості необхідно триматись на безпечній відстані від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху. Ні в якому разі не заходити за спеціальні огорожі поблизу будинків чи дерев.