Виховання обдарованих дітей
1.Дитині потрібна щаслива сім'я

На розвиток і виховання дитини неабияк впливає моральний мікроклімат у родині,ставлення батьків одне до одного. Обдаровані діти взагалі дуже гостро відчувають почуття та настрої інших людей,а надто своїх рідних, і першими помічають негаразди вдома. При цьому буває досить складно зрозуміти,як дитина ставиться до того чи іншого прояву негативних стосунків між дорослими,адже настрій у дошкільнят швидкоплинний.

Якщо дитина зростає в сім'ї,де панують злагода,любов та взаєморозуміння,вона демонструє високий рівень допитливості,кмітливості. Коли ж родинна атмосфера напружена, у дитини знижуються пізнавальні інтереси,переважає пригнічений настрій, і це негативно позначається на її загальному розвиткові та розвиткові здібностей. Причому науковці зазначають,що хлопчики більш гостро сприймають родинні сварки.

Отже,головне правило для батьків - зберігати спокій і злагоду в родині,навіть коли наявні певні проблеми у їхніх стосунках Аж ніяк не можна сваритися при дитині. Якщо ж усе-таки це ствлося,слід помиритися у її присутності.
2.Формування позитивного ставлення до самої себе
Батьки мають пам'ятати про те ,що обдаровані дітиболісно сприймають власні невдачі. Це зумовлено тим,що завдяки своєму випереджальному розвиткувони завжди прагнуть зробити більше,ніж можуть насправді. Невміння виконати свої задумиприкро вражає дитину,викликає в неї почуття власної неспроможності.
Щоб підтримати у малюка віру в себе,батькам слід високо оцінювати навіть його наміри й не лише не завважувати невдачі,а й робити так,щоб він не дуже помічав їх(Який у мене помічник росте! Вже й скатертину сам постелив! Залишилося трішки - розрівняти і все.). Якщо дитина ставить перед собою явно нездійсненну мету,краще не охолоджувати її словами: "Ти ще мала - не вмієш!", а спробувати виконати цю справу разом. Яка б частина роботи не припала їй самій,вона все одно має відчувати себе авторм спільного успіху.

3. Розвиток творчості у дитини
Для розвитку інтелектуальних здатностей малюка слід якомога раніше заохочувати його досліджувати різні матеріали та дії з предметами: він може робити з ними все,що загодно,дотримуючись правил безпеки.Це можуть бути старі предмети домашнього вжитку,непотрібні речі: одяг,прикраси,пляшечки,кришечки,гудзики,відрізки шпалер та ін. ; природний матеріал.
Щодо запитань,якими малюк дошкуляє дорослим,то відповідати на них потрібно не так докладно,як охоче, з утіхою. Це спонукає його запитувати,адже активно поставити запитання - корисніше для інтелектуального розвитку,ніж пасивно вислухати відповідь. І звичайно не слід забувати просту істину: талановита дитина - це здорова дитина. Та ж у якої через хворобливий стан не виникає бажання досліджувати світ,ставити запитання, - це швидше за все дитина,якій не вистачає здоров'я,енергії,сил.
Добре ставити дитині запитання ,які змусять її шукати вихід за межами всім відомого рішення. Наприклад: "А як інакше це можна було б зробити?","Що сталося б якби.?тощо Ознаки важкої адаптації дитини
1. Негативні емоції – пригніченість, постійне  пхикання, плач, не відповідає на питання й т.д.
2. Страх -  невідомої обстановки, зустрічі з незнайомими людьми, страх, що не заберуть додому, острах зрадництва батьків.
З. Гнів – приводом може послужити все.
4. Рухова активність – рідко зберігається в межах норми: або сильно загальмований, або гіперактивний.
5. Сон – на початку може бути відсутнім, неспокійним, перериваться схлипуванням, раптовим пробудженням – це ознака адаптованості дитини. 6. Апетит -  чим менш сприятливо адаптується дитина, тим гірше апетит.
7. Соціальні контакти – у перші дні може бути замкнутою, нелюдимою прагнути до контакту тільки з дорослими.
8. Пізнавальна діяльність – знижується, вгасає на тлі стресових реакцій.
9. Мова -  міняється, бідніє словниковий запас.

!!! КОРИСНА ІНФОРМАЦІЯ!!!