Методичний кабінет

МЕТОДИЧНИЙ КАБІНЕТ

Методичний кабінет є «мозковим центром» дошкільного закладу та акумулює кращий досвід колективу. Вихователь – методист  Мачула Лариса Валеріївна , організовує методичну роботу з педагогами, вирішуючи основні напрями діяльності колективу, серед яких обов’язковим є збереження та зміцнення фізичного, психічного і духовного здоров’я вихованців, забезпечення розвивального середовища і створення оптимальних умов для особистісно орієнтованого навчання та розвитку творчої особистості дитини.
У методичному кабінеті зібрано фахову літературу, педагогічні періодичні видання, творчі напрацювання педагогів, кращі зразки конспектів занять, свят, розваг, постійно організовується виставка новинок методичної літератури.

Методична робота в дошкільному закладі ґрунтується на сучасних досягненнях психолого-педагогічної науки з урахуванням професійної та особистої зрілості педагогів.

Методична робота спрямована на:
•    вивчення та розвиток педагогічної компетентності кожного вихователя;
•    стимулювання творчого потенціалу;
•    підвищення педагогічної культури вихователів;
•    вдосконалення педагогічної майстерності;
•    розвиток спеціальних умінь та навичок;
•    формування навичок самостійного аналізу власної педагогічної діяльності.

Методична робота базується на таких принципах:

•    гуманізм, демократизм;
•    педагогічна співпраця з вихователем;
•    робота в режимі довіри, доброзичливості;
•    творча атмосфера, стимулювання творчої активності;
•    допоміжно-регульований контроль;
•    надання вихователеві права вибору;
•    системність методичних заходів;
•    щоденна допомога;
•    випереджальний характер методичної роботи.

Зміст методичної роботи реалізується через такі форми:

Колективні:
інструктивно-методичні наради;
педагогічні ради;
педагогічні читання;
теоретичні семінари;
семінари-практикуми;
колективні перегляди освітнього процесу.

Групові:
методичні об'єднання вихователів дошкільних груп;
робота творчих груп;
консультації.

Індивідуальні:
наставництво;
самоосвіта;
взаємовідвідування;
робота над проблемними питаннями;
атестація.

Програма розвитку дітей "Впевнений старт"

У нашому закладі всі вихователі груп старшого дошкільного віку працюють за програмою "Впевнений старт" з метою підготовки вашої дитини до школи.
Програма «Впевнений старт» зарекомендувала себе як додаткова комплексна програма для підготовки дітей 5-річного віку до школи в умовах обов’язкової дошкільної освіти.
Оптимальним є використання даної Програми для підготовки дітей до школи в умовах загальноосвітнього навчального закладу та груп короткотривалого перебування дітей у дошкільних навчальних закладах; у Програмі чітко визначені завдання розвитку 5-річної дитини за основними розділами; Програма містить поради батькам за всіма розділами, що дає можливість використовувати її в родинному вихованні, та педагогу планувати та ефективно здійснювати роботу з батьками.

На сьогодні одним із основних напрямів державної освітянської політики в Україні визнано модернізацію системи дошкільної освіти з урахуванням принципів демократизації, гуманізації, індивідуалізації педагогічного процесу. В її основу покладено пріоритетність дошкільної ланки в єдиній національній системі неперервної освіти, а основним завданням визначено своєчасне становлення і повноцінний розвиток життєвокомпетентної творчої особистості з раннього дитинства.

Нормативно-правове підґрунтя функціонування сучасної системи дошкільної освіти визначається основними положеннями Конституції України, Законів України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», «Про охорону дитинства» та інших чинних актів вищих органів державної влади.

У зв’язку з прийняттям Закону України від 06.07.2010 № 2442-VI «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», постала проблема надання обов’язкової дошкільної освіти всім дітям, які досягли 5-річного віку. Для її розв’язання передбачається запровадження різних форм охоплення дітей дошкільною освітою. Відповідно до Закону України «Про дошкільну освіту» вимоги до рівня розвиненості, вихованості, навченості дітей дошкільного віку визначаються Базовим компонентом дошкільної освіти України (що є державним освітнім стандартом) і реалізуються Державною програмою «Дитина».

Тісна співпраця всіх служб дошкільного навчального закладу, батьківської громадськості, керівних інстанцій, їх націленість на досягнення спільної мети стане запорукою успішної організації освітньої роботи з дітьми дошкільного віку.

Треба пам’ятати просту народну мудрість:

«Якщо твої плани розраховані на рік – сій жито, якщо на десятиліття – саджай дерева, якщо навіки – виховуй дітей».