Сторінка практичного психолога

- Інтелектуальна зрілість – це здатність концентрувати увагу, встановлювати   зв’язки між явищами і подіями, здатність логічного запам’ятовування, розвиток тонких рухів та координації.

- Психологічна   зрілість   передбачає   емоційну й соціальну. Емоційна  виявляється  реакцією  дитини на ті чи інші  події: у майбутнього першокласника має бути напрацьоване  конструктивне ставлення до стресових  ситуацій.

- Соціальна  зрілість починається  тоді, коли дитина вміє  спілкуватися з однолітками, адаптуватися у великому колективі, правильно розуміє і виконує обов’язки учня.

Майбутній першокласник  має знати відповіді на такі питання:

• Назви своє прізвище, ім’я та по батькові.
  • Скільки тобі років? Скільки виповниться наступного року?
  • Як звать маму і тата?
  • Ким та де працюють батьки?
  • Чому у школі слід поводитись тихо?
  • Головними формами діяльності практичного психолога ЗДО є:
  •
  • Психодіагностика – це використання різного роду професійних методик та тестів для з`ясування певного психологічного явища у дитини (наприклад, дослідження рівня розвитку психічних процесів у дошкільників, з`ясування показників шкільної зрілості за тестом Керна – Йїрасика, визначення мотиваційної готовності до шкільного навчання та ін. ).
  • Корекційно-відновлювальна та розвивальна робота - заняття психологічного змісту з різної тематики для дітей.
  • Консультативна практика - індивідуальні та групові консультації для батьків та педпрацівників з питань психологічного розвитку дітей.
  • Психологічна просвіта - виступи на загальних та групових батьківських зборах, педгодинах і педрадах, проведення «Дня психолога» в закладі та ін.
  • ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ  ПРОВОДИТЬ РОБОТУЗ  ДІТЬМИ РАННЬОГО ТА ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ  ЗА ТАКИМИ НАПРЯМКАМИ:

• Розвиток емоційної сфери дітей раннього віку в адаптаційний період.
  • Розвиток пізнавальних   процесів у дітей молодших та середніх груп.
  • Психологічна підготовка дітей старшого дошкільного віку до школи.
  • Корекційна робота з дітьми з проявами агресивності, сором’язливості, замкнутості.

Навчання-це весела  і захоплююча гра.