Стрітення

15 лют. 2012
Заняття з дітьми старшого віку -духовний розвитк.

Що ми святкуємо?

Стрітення можна назвати багатогранним святом. По-перше, в цей день ми згадуємо про принесення Дитятка Ісуса до Храму на сороковий день після народження і обряд очищення, здійснений Бого­родицею заради виконання Закону Мойсея. По-друге, це свято на­гадує про зустріч Діви Марії із Симеоном та Анною, а також про їхні пророчі слова щодо Неї та її Сина. Крім цих двох подій, описаних у Євангелії від Луки, свято Стрітення нагадує про дві інші традиції зі Святого Письма.

Перша бере свій початок від подій Виходу. Господь наказав Мой-сею присвячувати Йому всіх первістків чоловічої статі від людини до тварини на згадку про те, як були умертвлені всі первістки єгиптян і врятовані — ізраїльтян (див. Вих 13,12-15). Кожного людського пер­вістка можна було відкупити жертвоприношенням.

Друга традиція пов'язана з іншою історією Старого Завіту — на­родженням і присвятою Богові Самуїла (див. 1 Сам 1). Анна була бла­гочестивою юдейкою, але у неї не було дітей. Після багатьох років благань і сліз Господь благословив Анну, і вона народила сина Са­муїла. Коли він підріс, Анна віддала його до храму священикові Елі на служіння Богові. Так само і Діва Марія присвятила Господу Богу Дитятко Ісуса у Храмі.